novich_ok: (Default)
[personal profile] novich_ok
Моя дружина постійно купує собі нові платтячка. І туфлі. І щодня вкладає волосся. І ще в неї різні креми, і туш, і тіні, і помада, і парфуми.

Так вийшло, що за рік на її роботі з моєю дружиною почало консультуватися багато жінок. Де купити платтячко, а чи підійде такий фасон, а які парфуми стійкі і недорогі тощо.

І ось виявилось, що з-поміж співробітниць є одна умовна феміністка. Вона постійно всім розповіда, що, наприклад, треба вдягати не гарне, а зручне. І що волосся вкладати не обов’язково. І що креми — то чоловіки вигадали, аби на довший час робити з жінки прикрасу. Ну а платтячко — то взагалі кайдани. А усі ті дієти та похудання — то ще гірше, то форма контролю над жінками, засіб приниження гідності та самооцінки.

Ось приходить до моєї дружини подруга, з якою вони разом обирали біжутерію. Каже — та паскуда зовсім настрій спортила. Я прийшла у новому платтячку, гарне, легке, а та каже — о, вдягнула кайдани чоловічого рабства.

Оскільки та умовна феміністка дістала багатьох, почався якійсь стихійний супротив.

Жінки атакували концепцію "вдягати не гарне, а зручне". По-перше, можна вдягати і гарне, і зручне. Тобто протиставляти гарне зручному — то риторичний прийом, а насправді можна поєднувати. По-друге, через свою жахливу комлекцію та умовна феміністка вдягає досить важкі речі, і у спеку легке платтячко набагато зручніше.

Жінки атакували концепцію, що дієти та спорт то форма контролю. Бо, коли важиш 60 кг, а не 110, то і легше рухатись, і ноги менше болять, і взагалі якось щасливіший, і проблем зі здоров’ям менше. І самооцінка-гідність гірші в тих, хто 110, а не в тих, хто 50-60.

Жінки атакували концепцію про догляд за тілом. Тобто принаймні має бути мінімальний якійсь догляд, аби не тхнуло потом, аби волосся не було жирним та скуйовдженим. Ну і піти позагоряти у вихідні і поплавати — то норм, а не форма приниження чоловіків жінками.

Кажуть, довели ту панянку до сліз і до нервового зриву. Не того зриву, коли людині погано, а того, коли людина бере стільця і починає ним бити іншу людину. І ще кажуть, що ту панянку будуть звільняти, бо коли один співробітник так бореться за права другого, що б’є того другого стільцем, то якось недобре.

Ми багато спілкувалися з дружиною на цю тему.

Вона вважала себе винною, що ту панянку звільняють. Не на 100% винною, але все одно. Каже, може, коли б я була скромнішою, це не призвело б до конфлікту.

Я намагався пояснили про те, як люди мислять і вкотре натякав, що гарно було б прочитати книгу "Психологія впливу".

Просто ось взяти, наприклад, мене. Я важу 90 кг, вдень проходжу пішки більше 10 км і уникаю солодкого. Бо розумію, що в мене зайва вага. Зараз я загруз десь в рівновазі, і, якщо буде більше вільного часу, почну зменшувати вагу за рахунок збільшення навантажень.

Інша людина, коли розуміє факт, що в неї зайва вага чи ще якась вада, постає перед вибором. Або їй почати прикладати зусилля для усунення чи зменшення вади, або змінити своє світосприйняття, щоби не вважати те вадою. Зменшувати ваду — важке рішення. Я навіть не розумію, як я вмовив себе ходити по 10 км на день. Легше поставити собі твердження-підпірку. Ну тобто я не товста, в мене просто кістка широка. Взагалі, що то за хворобливий ідеал краси, до 70 кг? Жінка може бути гарною і при 80 кг. Взагалі ті обмеження ваги — то форма контролю чоловіків над жінками. Їм подобаються худорляві, а жінки через це страждають. Жінка, що вільна від чоловічого пригнічення, може їсти смаколики, скільки хоче. 100 кг — то символ жіночості і незламного опору.

Так поступово в людини формується викривлене світосприйняття. До неї не достукатися. Бо усі ті концепції, вони, по-перше, прикривають вразливе місце, а, по-друге, частково правдиві.

Ну тобто чоловіки нав’язують свої ідеали краси, це правда. І ці ідеали красоти — то худорлява жінка. Але чи треба жирнішати і шкодити своєму здоров’ю, лише щоби довести свою незалежність від чоловічих забаганок?

Також чоловікам більше до вподоби жінки з макіяжем та гарно вкладеним волоссям. Це ніби вимога чоловічого світу. Але відмовлятись користуватися кремами та не мили голову по кілька тижнів — то якась дивна форма протесту. Розумніше знайти комфортний для себе режим гігієни. Відмовитись від тушу та тіней, коли так кортить, лишити лише креми.

Але це не пояснили зараз тій панянці. Вона певно вважає себе жертвою купи нерозумних вівець, що підкоряються волі чоловіків. Вона певно не вважає, що ви взагалі маєте якусь точку зору чи власні бажання, вона вважає, що ви виконуєте бажання чоловічого світу. Навіть коли просто ввечері змиваєте з себе бруд і піт.

— Як ватніки, — раптом сказала дружина.
— Як ватніки, — погодився я.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

novich_ok: (Default)
novich_ok

October 2017

S M T W T F S
1 2 3 4 5 67
89 10 11 12 1314
1516 17 1819 2021
22232425262728
293031    

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 21st, 2017 07:33 pm
Powered by Dreamwidth Studios