novich_ok: (Default)
[personal profile] novich_ok
Моя дружина постійно купує собі нові платтячка. І туфлі. І щодня вкладає волосся. І ще в неї різні креми, і туш, і тіні, і помада, і парфуми.

Так вийшло, що за рік на її роботі з моєю дружиною почало консультуватися багато жінок. Де купити платтячко, а чи підійде такий фасон, а які парфуми стійкі і недорогі тощо.

І ось виявилось, що з-поміж співробітниць є одна умовна феміністка. Вона постійно всім розповіда, що, наприклад, треба вдягати не гарне, а зручне. І що волосся вкладати не обов’язково. І що креми — то чоловіки вигадали, аби на довший час робити з жінки прикрасу. Ну а платтячко — то взагалі кайдани. А усі ті дієти та похудання — то ще гірше, то форма контролю над жінками, засіб приниження гідності та самооцінки.

Ось приходить до моєї дружини подруга, з якою вони разом обирали біжутерію. Каже — та паскуда зовсім настрій спортила. Я прийшла у новому платтячку, гарне, легке, а та каже — о, вдягнула кайдани чоловічого рабства.

Оскільки та умовна феміністка дістала багатьох, почався якійсь стихійний супротив.

Жінки атакували концепцію "вдягати не гарне, а зручне". По-перше, можна вдягати і гарне, і зручне. Тобто протиставляти гарне зручному — то риторичний прийом, а насправді можна поєднувати. По-друге, через свою жахливу комлекцію та умовна феміністка вдягає досить важкі речі, і у спеку легке платтячко набагато зручніше.

Жінки атакували концепцію, що дієти та спорт то форма контролю. Бо, коли важиш 60 кг, а не 110, то і легше рухатись, і ноги менше болять, і взагалі якось щасливіший, і проблем зі здоров’ям менше. І самооцінка-гідність гірші в тих, хто 110, а не в тих, хто 50-60.

Жінки атакували концепцію про догляд за тілом. Тобто принаймні має бути мінімальний якійсь догляд, аби не тхнуло потом, аби волосся не було жирним та скуйовдженим. Ну і піти позагоряти у вихідні і поплавати — то норм, а не форма приниження чоловіків жінками.

Кажуть, довели ту панянку до сліз і до нервового зриву. Не того зриву, коли людині погано, а того, коли людина бере стільця і починає ним бити іншу людину. І ще кажуть, що ту панянку будуть звільняти, бо коли один співробітник так бореться за права другого, що б’є того другого стільцем, то якось недобре.

Ми багато спілкувалися з дружиною на цю тему.

Вона вважала себе винною, що ту панянку звільняють. Не на 100% винною, але все одно. Каже, може, коли б я була скромнішою, це не призвело б до конфлікту.

Я намагався пояснили про те, як люди мислять і вкотре натякав, що гарно було б прочитати книгу "Психологія впливу".

Просто ось взяти, наприклад, мене. Я важу 90 кг, вдень проходжу пішки більше 10 км і уникаю солодкого. Бо розумію, що в мене зайва вага. Зараз я загруз десь в рівновазі, і, якщо буде більше вільного часу, почну зменшувати вагу за рахунок збільшення навантажень.

Інша людина, коли розуміє факт, що в неї зайва вага чи ще якась вада, постає перед вибором. Або їй почати прикладати зусилля для усунення чи зменшення вади, або змінити своє світосприйняття, щоби не вважати те вадою. Зменшувати ваду — важке рішення. Я навіть не розумію, як я вмовив себе ходити по 10 км на день. Легше поставити собі твердження-підпірку. Ну тобто я не товста, в мене просто кістка широка. Взагалі, що то за хворобливий ідеал краси, до 70 кг? Жінка може бути гарною і при 80 кг. Взагалі ті обмеження ваги — то форма контролю чоловіків над жінками. Їм подобаються худорляві, а жінки через це страждають. Жінка, що вільна від чоловічого пригнічення, може їсти смаколики, скільки хоче. 100 кг — то символ жіночості і незламного опору.

Так поступово в людини формується викривлене світосприйняття. До неї не достукатися. Бо усі ті концепції, вони, по-перше, прикривають вразливе місце, а, по-друге, частково правдиві.

Ну тобто чоловіки нав’язують свої ідеали краси, це правда. І ці ідеали красоти — то худорлява жінка. Але чи треба жирнішати і шкодити своєму здоров’ю, лише щоби довести свою незалежність від чоловічих забаганок?

Також чоловікам більше до вподоби жінки з макіяжем та гарно вкладеним волоссям. Це ніби вимога чоловічого світу. Але відмовлятись користуватися кремами та не мили голову по кілька тижнів — то якась дивна форма протесту. Розумніше знайти комфортний для себе режим гігієни. Відмовитись від тушу та тіней, коли так кортить, лишити лише креми.

Але це не пояснили зараз тій панянці. Вона певно вважає себе жертвою купи нерозумних вівець, що підкоряються волі чоловіків. Вона певно не вважає, що ви взагалі маєте якусь точку зору чи власні бажання, вона вважає, що ви виконуєте бажання чоловічого світу. Навіть коли просто ввечері змиваєте з себе бруд і піт.

— Як ватніки, — раптом сказала дружина.
— Як ватніки, — погодився я.

Date: 2017-06-03 08:00 am (UTC)
sleepy16: (Default)
From: [personal profile] sleepy16
"Інша людина, коли розуміє факт, що в неї зайва вага чи ще якась вада, постає перед вибором. Або їй почати прикладати зусилля для усунення чи зменшення вади, або змінити своє світосприйняття, щоби не вважати те вадою."

це ваша проекція (гіпотеза, що виходить із особистого досвіду), до згаданої жінки не має жоднісінького відношення.
вона, можливо, пережила насильство і зґвалтування, а ви про своє "Я навіть не розумію, як я вмовив себе ходити по 10 км на день."

Date: 2017-06-04 03:40 pm (UTC)
sleepy16: (Default)
From: [personal profile] sleepy16
ваше право думати головою ніхто у вас не забирає і ніхто на нього не посягається, це вам здалося :)

ви у згаданому пості не навели жодного підґрунтя до того, чому вважаєте мотивацію конретно згаданої жінки саме такою, якою задекларували. все підґрунтя, яке ви навели - стосується вас особисто. жодної згадки про те, що хтось із учасників історії розпитався ту жінку, чому вона так гостро реагує.

не пересмикуйте щодо насильтва і не переводьте це на мене - я чітко вказала на можливість цього сценарію як типового в нашому суспільстві прикладу ("вона, можливо, пережила насильство"), а може бути ще 100001 інший сценарій - і швидше за все, це не той сценарій, про який ви так впевнено заявляєте, бо маєте такий досвід. тим більше, особисто ви феміністом від згаданого досвіду не стали.

Date: 2017-06-05 06:03 pm (UTC)
sleepy16: (Default)
From: [personal profile] sleepy16
тіштеся своїми фантазіями та мріями, ніхто ж не забороняє. можете і про мою вагу пофантазувати, чи що там ще. можете увійти у штопор рекурсії і звідти не вийти.

чим би дитина не бавилась, аби не плакала - багатьом людям фантазувати значно приємніше, ніж дізнатися більше правди про реальність, яка їх оточує.

Date: 2017-06-03 08:03 am (UTC)
neznaiko: (Default)
From: [personal profile] neznaiko
Здається, що ця проблема більша. Представники різних меншин провокують людей, а потім це дозволяє їм бути ображеними і розповідати про пригнічення.
Схожа ситуація була в мене на мовних курсах. Там одна біженка з Донбасу всіх достала, був конфлікт... Директорка сказала: "А потім говоритимуть, що ми ображаємо переселенців" - і так воно і вийшло. Хоча ця організація проводила безліч заходів для впо і допомогала їм.

Date: 2017-06-04 03:43 pm (UTC)
sleepy16: (Default)
From: [personal profile] sleepy16
"Представники різних меншин провокують людей"

я на кожному кроці бачу, як дискримінують і атакують представників меншин. і якщо в них після того відносно більшості є певні очікування, то це дуже логічно і по-людськи дуже зрозуміло!

от і в цьому коменті - є меншини, а є люди. тобто меншини - не люди, це просто так собі прозвучало.
Edited Date: 2017-06-04 03:44 pm (UTC)

Date: 2017-06-04 07:43 pm (UTC)
neznaiko: (Default)
From: [personal profile] neznaiko
Це пересмикування.

Date: 2017-06-05 06:00 pm (UTC)
sleepy16: (Default)
From: [personal profile] sleepy16
в чому пересмикування? звісно, це лише один невеличкий ляп, але таких море. я суто для ілюстрації вказала цей. краплю в морі.

Date: 2017-06-05 07:29 pm (UTC)
neznaiko: (Default)
From: [personal profile] neznaiko
в тому, що ви надаєте бажаного вам сенсу тим словам, в яких його немає.
щодо меншин - в мене достатньо можливостей відчути себе в меншості, це звичне для мене, тому ваші звинувачення смішні

Date: 2017-06-03 09:48 am (UTC)
straktor: benders (Default)
From: [personal profile] straktor
мужской идеал пластичен, мы можем и толстых любить
но ведь тогда женщины будут подстраиваться в область своего нездоровья, что гораздо хуже

да и мужчины тоже подвергаются давлению, что женщины любят мускулистых и хорошо одетых -- что, не должны?

Date: 2017-06-03 10:05 am (UTC)
m_zima: (Default)
From: [personal profile] m_zima
Интересно было бы послушать и другую сторону. А пока, судя из "100 кг — то символ жіночості і незламного опору", "жахливу комлекцію", многократного употребления слова "жирний" и других фэтфобных выпадов, складывается впечатление, что вам оказалось мало затравить её в реале, и вы решили в интернете продолжить.

Date: 2017-06-05 06:04 pm (UTC)
sleepy16: (Default)
From: [personal profile] sleepy16
"не взяв інтерв’ю в тієї жирдосини"

мама дарагая, який муділа і довбойоб.

Date: 2017-06-03 11:14 am (UTC)
rudolf_bochkin: фрагмент картини (Default)
From: [personal profile] rudolf_bochkin
А що за сумнів у заголовку? Можуть!
Кожен має право, аж поки не зачепить права іншого.
А інший нехай не стільчик хватає, а до суду йде - і доводить що завдано шкоди правам
Що я маю робити записано в податковому, що не маю - в кримінальному кодексах!
Чому жінка має прислуховуватись до інших (жінок чи чоловіків - байдуже)? Ключове слово у питанні - "має"

Profile

novich_ok: (Default)
novich_ok

October 2017

S M T W T F S
1 2 3 4 5 67
89 10 11 12 1314
1516 17 1819 2021
22232425262728
293031    

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 21st, 2017 07:23 pm
Powered by Dreamwidth Studios